Jude Bellingham është pezulluar me një ndeshje dhe është gjobitur me 25,400 euro për mënyrën e ndalur të festës së tij gjatë fitores 2-1 të Anglisë në 1/16 e finales së Euro 2024 ndaj Sllovakisë.

Bellingham nuk do të përballet me një dënim nëse nuk shkel rregulloret e UEFA-s rreth “shkeljes së rregullave bazë të sjelljes së mirë” përsëri në vitin e ardhshëm, ka konfirmuar UEFA, përcjellë KosovaPress.

Kjo do të thotë se ai është i gatshëm të përballet me Zvicrën në çerekfinalen e ardhshme të Anglisë të shtunën në mbrëmje.