Thursday, January 27, 2022

Goli fantastik që Besart Berisha i kishte shënuar Anglisë

Besart Berisha i ka dhënë fund karrierës së mrekullueshme futbollistike. Sulmuesi prishtinas i ka varur këpucët në gozhdë pas 18 viteve aktive në fushat e blerta. Berisha, i cili ka luajtur...

Befasuese, dy klube të Premier Ligës kërkojnë shërbimet e Thomas Mullerit

Legjenda e Bayern Munichut dhe Gjermanisë, Thomas Muller, mund të vendoset për një transferim në Angli, me Everton dhe Newcastle United që bëjnë oferta për 33-vjeçarin. Muller ka vetëm 18 muaj të mbetur në...

Besart Berisha i jep fund karrierës së jashtëzakonshme: Gjithmonë kisha një buzëqeshje në fytyrën...

Besart Berisha e ka mbyllur me futbollin e luajtur pa i mbushur 37 vjeç. Sulmuesi, i cili ka luajtur me Shqipërinë dhe Kosovën, e mbyll me 177 gola të shënuar në karrierë dhe me rekordin si shënuesi...

Muriqi drejt Mallorca, zbulohet shuma e huazimit të tij

Vedat Muriqi mund të transferohet në LaLiga. Sulmuesi ka refuzuar kalimin te Saint Etienne në Francë dhe së fundmi ka marrë një propozim nga Spanja. Futbollisti i Kosovës është gati ta pranojë ofertën e...

Scaloni zbulon se përse nuk e thirri Messin me Argjentinën

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka konfirmuar se ka folur me sulmuesin e Paris Saint-Germain, Lionel Messi, përpara se të shpallte listën e skuadrës së tij për kualifikimet e Kupës së Botës të Albiceleste-s gjatë kësaj pauze...

Këta janë tre lojtarët më të mirë në botë sipas Erling Haaland

Sulmuesi i Borussia Dortmund është kthyer në qendrën e merkatos për të ardhmen e tij. Shumë zëra e kanë lidhur atë me një kalim te skuadra e Barcelonës apo dhe Real Madrid nëse këta të fundit dështojnë...

Këta janë dy trajnerët nga Turqia që mund të marrin drejtimin e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës aktualisht është pa një trajner, pas shkarkimit të teknikut Bernard Challanes, i cili ishte në krye të dardanëve për 3.5 vite. Dardanët kanë hedhur sytë nga Turqia për të gjetur trajnerin...

Këto janë klubet me më së shumti fanella të shitura gjatë vitit 2021

Bayern Munichu është klubi i futbollit që ka shitur më së shumti fanella në vitin 2021. Këto matje janë bërë nga “Euromerica Sport Marketing”, kompani e certifikuar nga FIFA. “Bavarezët” kanë...

Georgina zbulon fillimet e lidhjes me CR7: Mbërrita me autobus dhe u nisa me...

Reality show i Georgina hapet me stil. “Soy Georgina” do të jetë gjashtë kapituj prej rreth 45 minutash në të cilët shihet dita e përditshme e influencuesit dhe e dashurës së Cristiano Ronaldos. Georgina...

Salah shënon penalltinë vendimtare, Egjipti eliminon Bregun e Fildishtë

Bregu i Fildishtë dhe Egjipti luajtën një ndeshje të fortë, por që nuk solli gola për 120 minuta, ndërsa nga penalltitë ishin faraonët që kaluan në çerekfinale. Edhe pse rastet nuk munguan, nga të...