Saturday, October 1, 2022

Gjermania e pamëshirshme ndaj Italisë, Hungaria “gjunjëzon” Anglinë dhe merr lidershipin e grupit

Rezultate të papritura kanë regjistruar dy ndeshjet kryesore të mbrëmjes në Ligën e Kombeve, përkatësisht në Grupin 3 të Ligës A. Kombëtarja e Gjermanisë ka shënuar fitore të thellë 5:1 kundër Italisë në “Borussia...

Anglia publikon listën e lojtarëve të grumbulluar kundër Shqipërisë

Anglia do të luajë dy ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”, ku ka bërë publike edhe listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjete e radhës.Kombëtarja e Anglisë do të luajë kundër Shqipërisë me 12 nëntor dhe...

Liverpool fiton derbin ndaj Tottenham, shkëlqen Mane

Liverpooli ka arritur ta fitojë derbin e xhiros së 20-të në elitën e futbollit anglez, Ligën Premier. Kampioni në fuqi i Anglisë ka triumfuar në udhëtim në Londër me rezultat 1-3.

Kalendari/ Premier League nis më 5 gusht, raundi i parë mbyllet për tre ditë

Sezoni i ri i Premier League do të nisë shumë më shpejt seç jemi mësuar, më saktësisht më 5 gusht dhe tashmë është vendosur edhe kalendari i ndeshjeve, të cilat do mund t’i ndiqni ekskluzivisht vetëm në...

Lëndohet ylli i Kosovës, në dyshim për sfidat e nëntorit

Sulmuesi kosovar i Konyasporti, Zymer Bytyqi është lënduar në ndeshjen ndaj Goztepes. Bytyqi u lëndua ende pa përfunduar pjesa e parë dhe u detyrua ta linte fushën e lojës, ku në vend të tij...

Zbulimi i detajeve të kontratës nuk e bind Messin të qëndrojë te Barcelona

Mediumi spanjoll El Mundo ka zbuluar detaje nga mega kontrata e Lionel Messit te Barcelona, që shokoi të gjithë. Kontrata e tij e mbanë argjentinasin deri në verën e këtij viti, derisa fiton në total...

E fundit, Eto’o dënohet me dy vite burg

Legjenda e futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o, është deklaruar fajtor për evazion fiskal në vlerë 3.2 milionë funte gjatë periudhës sa ishte në Spanjë, raporton BBC. Ai akuzohet se ka bërë evazion fiskal në...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës sot për sfidën ndaj Jordanisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet sot (e mërkurë) me Jordaninë në një ndeshje miqësore të muajit nëntor, ndërsa përzgjedhësi Primoz Gliha tashmë ka idetë mbi formacionin titullarë. Dardanët janë nikoqir të kombëtares aziatike...

Gerard Pique rikthehet në stërvitje pas lëndimit të rëndë në gju

Gerard Pique është rikthyer përsëri në stërvitje te Barcelona.  Qendërmbrojtësi spanjoll mbushi 34 vjeç dje dhe pati një koment interesant rreth ditëlindjes. “Dhurata më e mirë, jam kthyer”, ka shkurar Pique në Twitter.

Rikthimi i Lukakut, ultrasit e Inter: Ai na tradhtoi, ja çfarë do i bëjmë

Romelo Lukaku nuk e gjeti veten te Chelsea, ndonëse qëllimi i tij verën e shkuar kur u largua nga Interi, ishte që të fitonte sa më shumë trofe me “blutë” e Londrës. Tashmë rreth...