Thursday, January 27, 2022

Interi hedh sytë nga La Liga, sulmuesi i Sevillas është kërkesë e Contes

Interi vijon të monitorojë futbollistë të ndryshëm në lidhje me merkaton e verës. Një sulmues është një nga kërkesat e Antonio Contes dhe drejtuesit kanë hedhur sytë nga La Liga. Diario de Sevilla raporton...

Vidal ‘vdes’ të luajë për Boca Juniors

Shumë futbollistë që kanë luajtur në Evropë, e kanë përfunduar karrierën te gjiganti argjentinas, Boca Juniors. Ish-kapiteni i Romës, Daniele De Rossi, bëri një gjë ta tillë kur klubi nga kryeqyteti Italian ia tregojë derën.

Moment qeshark, sigurimi nuk e njeh Ronaldon, i kërkon bexhin identifikues

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo vazhdon të përbëjë lajm në çdo paraqitje të tij në Euro 2020, sikurse në fushë ashtu edhe jashtë saj. Legjenda e futbollit është një nga lojtarët më të njohur...

Shkodran Mustafi refuzon skuadrën italiane

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi është në kërkim të ndonjë skuadre të re, pasi nuk është në planet e Mikel Artetës dhe pritet të largohet nga “Emirates”. Së fundmi, për mbrojtësin shqiptar ka...

Xavi dëshiron vetëm sulmuesin spanjoll të Juventusit

Që kur ka ardhur Xavi, loja e Barcelonës është përmirësuar ndjeshëm, ndonëse vazhdojnë që të mungojnë golat. Skuadra blaugrana ka shënuar vetëm 13 gola në 10 ndeshjet e fundit zyrtare që ka zhvilluar. Duket...

Tifozët e PSG-së bllokojnë aeroportin “Le Bourget”, presin të arrijë Leo Messi

Paris-Saint–Germain është duke zhvilluar një merkato shumë të fuqishme në këtë afat kalimtar veror. Gjigantët francezë tashmë kanë siguruar nënshkrimet e Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma dhe Georginio Ëijnaldum, të gjitha këto me kosto zero

Milot Rashica është shumë pranë largimit nga Bremeni

Anësori i Werder Bremen, Milot Rashica, është shumë pranë largimit nga klubi gjerman. Sipas raportimit të “BILD”, shqiptari që luan për përfaqësuesen e Kosovës do të vendoset në merkato gjatë verës dhe Werder do...

Me një gol të shënuar, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Greqi – Kosovë

Në ndeshjen mes Greqisë dhe Kosovës në Athinë është mbyllur pjesa e parë. Pas pjesës së parë, Greqia është në avantazh 1:0 me golin e Masouras në minutën e 44-t. Sonte,...

Drita i bën ballë Feyenoordit në pjesën e parë

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Dritës dhe Feyenoordit. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Drita dhe Feyenoordi janë duke zhvilluar ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues në Ligën...

Ernest Muçi me projektil përsëri” – shënon eurogol kundër Dinamo Zagrebit

Ernest Muçi ka shënuar një gol shumë të rëndësishëm për Leagia Varshavan në turin e tretë të kualifikimeve për në Ligën e Kampionëve, kundër Dinamo Zagreb. Sulmuesi, pesë minuta pasi kishte zbritur në fushën...