Sunday, June 20, 2021

Anglia: Faleminderit Kosovë!

Kosovarët nuk kursyen mikpritjen për Kombëtaren angleze dhe për tifozët që erdhën nga Anglia në Prishtinë, për të përcjellë ndeshjen. Përveç në rrugë dhe në qytet, mikpritja nuk ka munguar as gjatë ndeshjes në stadiumin...

Produksioni gjigant anglez “Arena”, do të realizojë ndeshjen Kosovë-Angli

Ndeshja Kosovë-Angli, ka ngjallur interesim edhe tek qytetarët anglez. ITV sport, ka angazhuar një prej prouduksioneve me të mëdha në botë, “Arena”, për të transmetuar ndeshjen, që do të fillojë në ora 18:00, në stadiumin...

BBC: Në Mal të Zi dhe Bullgari, nuk na pritën si në Kosovë

Mikpritja që Kosova i ka bërë Anglisë, nuk ka mundur të mos vërehet nga mediat angleze. BBC ia ka kushtuar një shkrim sot pikërisht mikpritjes që iu bë futbollistëve, por edhe tifozëve nëpër rrugët e qytetit.

Mërgim Ramadani dhe PSG, të parët në ligë

Kosovari Mërgim Ramadani dhe ekipi i tij PSG(U17) e fituan ndeshjen e fundit 3:0. Ramadani shënoi dy nga golat.  Të parin e shënoi në minutën e 68-të, ndërsa të dytin pesë...

Berisha barazon paraqitjet me Norvegjinë

Valon Berisha ka barazuar paraqitjet e Kosovës me ato të Norvegjisë. Tani Valon Berisha ka 20 paraqitje për Kosovën, aq sa i kishte (20) për Norvegjinë. Berisha është lojtari më trofeshëm...

Kapiteni i Kosovës: Luajtëm më mirë se Anglia

Pas humbjes 0-4 nga Anglia, futbollistët e Kosovës janë shprehur optmistë për kualifikim në Euro 2020 përmes ndeshjeve të Ligës së Kombeve. Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani pas ndeshjes tha se Kosova ka luajtur më...

Shpresat barten në mars

Kombëtarja e Kosovës ka përmbyllur fazën e kualifikimeve për në Kampionatin Evropian që do të mbahet vitin e ardhshëm. Ndeshja e fundit me Anglinë e zhvilluar të dielën (sot), shënon edhe humbjen e parë...

Kosovë-Angli, një ndeshje për histori

Kombëtarja e Kosovës, sot përmbyllë kampanjën e ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Europian, që do të mbahet vitin e ardhshëm. Ndonëse Kosova ka humbur gjasat për kualifikim përmes këtyre ndeshjeve, përballja me Anglinë në “Fadil Vokrri”, është...

VAR Kosova sjellë fotot e para të Roy Keane në Prishtinë

Mesfushori legjendar i Manchester United, Roy Keane, po qëndron në Prishtinë. Kjo është hera e parë që ai është në kryeqytetin e Kosovës. Keane ka ardhur në cilësinë e analistit sportiv dhe do të...

Rashica: Jemi Kombëtare, e jo Përfaqësuese

Kombëtarja e Kosovës apo Përfaqësuesja e Kosovës? Kjo pyetje bëhet pothuajse çdo ditë nga qytetarët, gazetarët por edhe sportistët. Pyetje e njëjtë i është bërë edhe numrit 7-të Kosovës, Milot Rashica.