Thursday, May 26, 2022

Featured

Featured posts

Gnabry mund të rikthehet tek Arsenali

Serge Gnabry duket se sërish do të vesh fanellën e klubit anglez, Arsenal. Thuhet se ‘Topçinjtë’ dëshirojnë rikthimin e Gnabry. Lojtari është pjesë e kampionëve të Gjermanisë, por Gnabry dhe ‘bavarezët’...

Drita dhe Llapi sot përballen në finalen e Kupës së Kosovës

Finalja e Kupës së Kosovës do të zhvillohet sot në mbrëmje, me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në këtë sfidë do të ndeshjen mbajtësi aktual i këtij trofeu, Llapi...

Të fitosh aty ku ishte e pamundur, kryevepra e Mourinhos te Roma

Mbrëmja e Tiranës është tashmë legjendë. Roma rishkruan historinë e saj dhe i shton një faqe të rëndësishme librit të madh të futbollit italian. Verdekuqtë rikthejnë në Itali një trofe ndërkombëtar që i mungonte që nga viti...

Roma mposht Feyenoordin, fiton Ligën e Konferencës në Tiranë

Roma ka arritur ta mposht Feyenoordin në finalen e Ligës së Konferencës të zhvilluar në Tiranë me rezultat 1-0. Një atmosferë spektakolare ishte në “Air Albania” e krijuar nga tifozërit e të dy skuadrave.

Tirana 2022 / Formacionet zyrtare, Roma – Feyenoord

Roma dhe Feyenoordi do të luajnë në finalen e madhe të Ligës së Konferencës në Tiranë. Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’ dhe fillon në ora 21:00. Romanistët erdhën në finale...

Nuk mjaftoi urinimi i autobusit/ Holandezët tallen sërish keq me skuadrën italiane

Tiranë- Tifozët hollandezë nuk ndalin provokimet ndaj Romës. Para dy ditësh ata shurruan te autobusi i skuadrës italiane. Ndërsa sot tre prej tyre janë fotografuar të veshur me një bluzë ku shkruhej: ‘Më puth...

LAJMI I FUNDIT / Arrestohet një tifoz holandez – ky ishte veprimi i tij

Nuk mund të mungojnë incidentet sporadike gjatë hyrjes së tifozëve në stadium. Përveç sendeve të ndryshme të hedhura poshtë, një tifoz holandez e ka tepruar disi me shfrenimin e imagjinatës, teksa tentoi të thyente kordonet policore për...

“Kam ardhur edhe fshehurazi”/ Totti flet nga Tirana – ky është parashikimi i tij...

sh-kapiteni i Romës, Francesco Totti, ka dhënë sot një intervistë ekskluzive me gazetarin e sportit, Endi Tufa. Francesco si ju duket kjo finale këtu në Tiranë? E shoh shumë të bukur...

Atmosferë e zjarrtë në parkun e Tiranës e krijuar nga tifozët e Feyenordit

Sonte Shqipëria dhe Tirana do të mirëpresë për herë të parë një finale të UEFA-s. Në orën 21:00 do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në stadiumin “AIR Albania” ku do të përballen...

Totti po e shijon Tiranën – gati për finalen e madhe me Romën

Tirana dhe Shqipëria do të mbajnë frymën sonte në orën 21:00, ku do të mirëpresin për herë të parë një finale të një kompeticioni madhor europian. Në orën 21:00,...