Tuesday, December 7, 2021

Tregimi i pazakontë i Essienit kur kaloi te Reali

Michael Essien ka zbuluar detajet e lëvizjes së tij të minutës së fundit në Real Madrid në verën e 2012-s. Ganezi nënshkroi për Los Blancos në ditën e fundit të afatit të transferimit për...

Ronaldinho: Rënia e yllit brazilian nga Barcelona në burgun e Paraguajit

Ronaldinho e ka ndriçuar futbollin evropian gjatë pesë viteve me Barcelonën nga viti 2003 Elastik, rabonas (aftësia e lojtarit për ta kaluar këmbën para topit duke bërë kryqëzim), pasimi i topit pa shikuar dhe buzëqeshja duke...

Futbollisti brazilian e shiti medaljen e Kupës së Botës për Klube, për të blerë...

I varur nga droga, një futbollist brazilian kishte shitur medaljen e Kupës së Botës për Klube, për të blerë kokainë. Flavio Donizete, ishte pjesë e Sao Paulos që mposhtën Liverpoolin me rezultat 1-0 në...

Gjesti i Ronaldos nuk ishte asgjë’ – Rooney tregon ndjenjen më të ‘keqe’ pas...

Ish-lojtari i Manchester United ka thënë se nuk kishte armiqësi në mes tij dhe kolegut portugez. Wayne Rooney e ka pranuar dhe pika më e ulët në futboll erdhi në 2006 në Kupën e Botës...

Ndoshta po ëndërroj

Nga: Jurgen Klopp Do të duhet të filloj me një tregim që më bën pak të skuqem, sepse nganjëherë frikohem se bota e jashtme i shikon futbollistët dhe trajnerët sikur të ishim perëndi apo diçka e ngjashme.Si i krishterë besoj...

Lojërat e mendjes së Tyson Fury: Taktikat që ai përdorte për të futur brenda...

Tyson Fury është një personazh unik në boksin e peshave të rënda. Kampioni i dyfishtë i pamposhtur botëror jo vetëm që specializohet në artin e luftës brenda unazës, por gjithashtu lulëzon edhe për të...

Për Romën

Nga: Francesco Totti 27 shtatë vite më parë, dikush trokiti në derën e apartamentit tonë në Romë. Nëna ime, Fiorella, doli të shohë se kush ishte. Ata që ndodheshin purthej pragut të derës, do...

Fluturimi

Nga: Eric Bailly Në vitin 2010, u ngjita në aeroplan në Burkina Faso.  Ky ishte një nga momentet më të vështira të jetës sime. Tri vite më herët,...

Rrëfimi i Xherdan Shaqirit: Tani kam ushtarin tim?

Shtëpia jonë nuk kishte ngrohje. Vetëm një oxhak të madh. Ishte më të vërtetë një shtëpi shumë e vjetër në një fermë në Bazel, ishte ashtu siç ishte. Unë as që mendoja për...

‘Schumacheri shqiptar’ zbulon se a ka patentë shofer

Lirim Zendeli është piloti i parë shqiptar që merr pjesë në garat e shpejtësisë dhe sezonin e fundit ka qenë pjesë e Formulës 3, ndërsa prej javësh ka nisur një tur promovimi në Shqipëri, prej ku kërkon...