Monday, April 15, 2024

Sporte tjera

Një serb i Mitrovicës i dyshuar për vrasjen e boksierit shqiptar Besar Nimani

Ish-boksieri shqiptar, Besar Nimani, është vrarë të shtunën e kaluar në mbrëmje në Bielefeld të Gjermanisë. Në lidhje me këtë Berat Nimani, vëllau i viktimës ka thënë për Klankosova.tv se të dyshuarit për vrasjen...

Distria Krasniqi, xhudistja numër një në ranglistën botërore

Kosova po vazhdon të triumfojë në sportin e Xhudos. Kësaj radhe xhudistja Distria Krasniqi është renditur e para në ranglistën botërore të xhudos për vitin 2023. Kështu bëhet e ditur nga Federata Evropiane e Xhudos (EJU),

Kosova luan sot kundër Zvicrës, “Dardanët” synojnë fitore për Kampionat Evropian

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, sonte përballet me Zvicrën, në kuadër të Rrethit të Tretë Para-kualifikues për Eurobasket 2025, sfidë kjo që fillon në orën 20:45. Kosova dhe Zvicra, do të ballafaqohen në “Sezai...

Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në Kazakistan

Xhudistja kosovare Nora Gjakova është stolisur me medalje të argjendtë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Astana të Kazakistanit. Kampionia jonë olimpike u ndalë në finale nga francezja, Sarah Leonie Cysique.Deri...

Prezantohet trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës në basketboll

Rami Hadar është selektor i ri i Kombëtares së Kosovës në basketboll. Federata e Basketbollit e ka prezantuar sot përzgjedhësin e ri përmes një konferencë për shtyp të mbajtur në Prishtinë.

Finale epike, Peja fiton titullin në Mitrovicë

Njëra nga ndeshjet më legjendare dhe klasike në historinë e basketbollit të Kosovës u zhvillua sonte.Peja e fitoi titullin kampion të Kosovës pasi mundi Trepçën me rezultat 91:93, dhe u deshën vazhdimet për ta vendosur fituesin.

Sonte finalja e madhe Trepça – Peja, ja ku mund ta shikoni direkt

Trepça dhe Peja ballafaqohen sonte në ndeshjen e 5-të të serisë finale të Superligës së Kosovës në basketboll. Në palestrën Minatori në Mitrovicë do të zhvillohet ndeshja e 5-të dhe transmetohet direkt në Klan...

Një hap larg titullit kampion, Trepça fiton duelin e tretë ndaj Pejës

Skuadra e Trepçës është vetëm një fitore larg titullit të kampionit në Superligën e Kosovës në basketboll. Trepça ka triumfuar në ndeshjen e tretë të serisë finale të plejofit ndaj Pejës, të enjten mbrëma.

VIDEO/ Nikola Jokic shtyn fizikisht presidentin e Phoenix Suns në humbjen e Denver Nuggets

Në mbrëmjen e kaluar në Play Off të NBA, Phoenix Suns fitoi ngushtë kundër Denver Nuggets duke barazuare serinë në 2-2, transmeton VAR Kosova. Momenti më i rëndësishëm i takimit erdhi dy minuta para...

Berisha, afër rikthimit te Prishtina

Basketbollisti i mirënjohur, Dardan Berisha, pritet të kthehet te skuadra e Sigal Prishtinës. Kështu të paktën raporton Asisti Online, sipas të cilëve lojtari pritet të nënshkruajë. Sipas po të njëjtit burim,...