Monday, December 6, 2021

VIDEO/ Drenica reagon ndaj gjyqtarit Nuza: Tregoi mëshirë për “familjarët” e Ballkanit

FC Drenica, përmes një shkrimi në faqen zyrtare të klubit kanë reaguar ndaj gjyqtarit Genc Nuza, i cili sipas tyre dëmtoi klubin nga Skenderaj në sfidën e fundit ndaj Ballkanit, transmeton VAR Kosova. FC...

VIDEO/ De Gea i lënduar nga bashkëlojtari, Arsenal shënon në portën boshe dhe goli...

Është duke u zhvilluar sfida mes Manchester United dhe Arsenal, transmeton VAR Kosova. Një moment bizar ndodhi në minutën e 15-të, ku De Gea u lëndua nga Fred, dhe teksa ishte në tokë Smith...

James godet me bërryl lojtarin e Detroit, përleshje dhe përjashtime në NBA (VIDEO)

Ndeshja mes LA Lakers dhe Detroit Pistons ka prodhur një skenë që rrallë ndodhë në NBA. Një goditje më bërryl e LeBron James ka qenë pikënisje e një incidenti pasi Stewart i Pistons humbi...

Kombëtarja e Bosnjës kundër Inzaghit: Dzeko do të zbresë në fushë

Zëvendës-trajneri i Bosnjës, Elvir Rahimic ka folur në konferencën për shtyp për mediat në lidhje me mundësinë e aktivizimit të Edin Dzekos, në ndeshjet e ardhshme të kombëtares, duke i çuar një mesazh të qartë edhe trajnerit...

Tjetër zviceran për pankinën e Kosovës, nisin negociatat me FFK-në

Përfaqësuesja e Kosovës mbetet ende në kërkim të një trajneri të ri, teksa emrat e pretendentëve shtohen me kalimin e ditëve, pasi shumë njerëz janë afruar dhe kanë treguar gatishmërinë për t’u ulur në stolin dardan.

Primoz Gliha do ta drejtojë Kosovën në ndeshjet ndaj Greqisë dhe Jordanisë

Primoz Gliha ka kohë që është në Kosovë, ndërsa funksiononte si pjesë e stafit të Bernard Challanes. Kur zvicerani dhe stafi i tij janë larguar nga drejtimi i Kosovës, vetëm slloveni ka mbetur.

Xhaka reagon për herë të parë dhe përgënjeshtron trajnerin e Shqipërisë që e akuzoi...

“Më vjen keq për Xhakën, për cilësitë që ka do të na jepte një dorë shumë të mirë, por ai e ka refuzuar ftesën. Unë e kam ftuar disa herë, edhe vitin e kaluar edhe së fundmi,...

Wenger: Edhe futbollistët duan organizimin e Botërorit çdo dy vite

Përgjegjësi i FIFA-s për zhvillimin e futbollit, Arsene Wenger vijon të këmbëngulë për organizimin e Botërori çdo dy vite, pavarësisht se ka hasur në një kundërshti shumë të fortë nga ana e qeverisë europiane të futbollit, UEFA.

Sonte rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, vëmendja në “Parc des Princes” dhe “San...

Pas disa javësh, sonte zhvillohen ndeshjet e xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Padyshim, sonte do të jetë vëmendja te grupi A dhe në grupin B.

Në Holandë realizohet supergol nga korneri

Në kampionatin holandez është realizuar supergol. Gjatë ndeshjes Vitesse-Fortuna Sittard e cila u mbyll 1-1, miqtë realizuan golin e parë të sfidës me autor Mats Seuntjens në minutën e dytë. Një...