Mesfushori i Tottenham Delu Aalli është suspenduar për një ndeshje Federata Angleze e Futbollit për shkak të një postimi në rrjetet sociale për COVID-19.

Video ishte postuar në Snapchat në shkurt ku ai bënte shaka në lidhje me shpërthimin e Pandemisë dhe përqeshte një burrë aziatik.

Alli po ashtu është dënuar me 50,000 funta si dhe është detyruar të ndjekë një kurs edukimi.

Alli do të mungoj në ndeshjen që Spursat e luajnë në shtëpi kundër Manchester United me 19 qershor.