Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale në stadiumin ‘Fadil Vokrrin’ në Prishtinë.

Prishtina ka mbyllur pjesën e parë me epërsi ndaj ekipit nga Skenderaj, Drenica.

Kryeqytetasit kanë shënuar dy gola në këtë pjesë-lojë.

Ahmed Januzi ka shënuar dy herë, në minutën e 29-të dhe 44.