Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll.

Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1.

Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4.

Këto janë rezultatet përfundimtare dhe ekipet që janë kualifikuar për rundin e ardhshëm:

FT’ Drita 2–1 Trepça

FT’ Vëllaznimi 1–3 Trepça ’89

FT’ Vushtrria 0–1 Drenica

Prizreni 0–4 Feronikeli

Ramiz Sadiku 1–2 Arbëria