Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi është në kërkim të ndonjë skuadre të re, pasi nuk është në planet e Mikel Artetës dhe pritet të largohet nga “Emirates”.

Së fundmi, për mbrojtësin shqiptar ka shprehur interesim skuadra italiane, Genoa.

Por, në bazë të asaj që raporton “Calciomercato”, thuhet se 28-vjeçari ka refuzuar një kalim te italianët.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Për Shkodran Mustafin ka shprehur interesim edhe gjigandi spanjoll, Barcelona.

Ndryshe, Mustafi gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe për skuadrat si Sampdoria e Valencia.

Mund të ju interesoj