UDINE, ITALY - OCTOBER 03: Marash Kumbulla of AS Roma reacts during the Serie A match between Udinese Calcio and AS Roma at Dacia Arena on October 03, 2020 in Udine, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Roma ka pësuar humbje 2-0 përballë Sampdorias në kuadër të javës së 34-të në Serie A.

Golat për vendasit i shënuan Adrien Silva dhe Jakub Jankto, për të thelluar krizën e Giallorossëve.

Sampdoria ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.13, me Romën që u vlerësua 6.69.

Kumbulla u vlerësua me notën 6.4.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Emil Audero me notën 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Edin Dzeko që u vlerësua me 5.9.