Një ndeshje spektakolare pritet të zhvillohet sonte nga 21:00 ku ndeshën Polonia e Spanja në kuadër të Grupit E në Kampionatin Evropian.

Asnjëra kombëtare nuk e kanë nisur mirë kampionatin. Spanja barazoi ma gola me Suedinë, ndërsa Polonia u mposht nga Sllovakia, kështu që pikët sonte janë të domosdoshme për të dyja kombëtaret.

Tashmë gjithçka duket gati dhe të dyja kombëtaret i kanë prezantuar formacionet zyrtare që mund t’i shihni më poshtë.