Lojtari i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, shqiptari Ezgijan Alioski, do të nënshkruajë për Al Ahly, klub nga kampionati i Arabisë Saudite.

“Tifozët e këtij klubi tashmë mirëpresin Gianni n, i cili i tha lamtumirë Leeds United me një mesazh emocional”, shkruan “Ekipa.mk”.

Dje u raportua se Alioski dhe skuadra arabe nuk gjetën mirëkuptim, për shkak të kërkesave të tepërta të lojtarit.

Gjithçka ndryshoi brenda 24 orëve.

“Arabët kanë ndryshuar mendje kështu që ata nuk duan të kursejnë kur bëhet fjalë për Alioskin”, shkruan më tej.