Në Fadil Vokrri ka përfunduar ndeshja e parë në Europa Conference League ndërmjet Prishtinës dhe Connah’s Quay. Prishtina pothuajse dominoi në tërësi ndeshjen dhe arriti që të fitoi me rezultat 4:1.

Golat për Prishtinën u shënuan nga Leotrim Bekteshi (41’), Oto John (53’) (90+5′), si dhe Endrit Krasniqi (78’). Për ekipin mysafir shënoi Tom Moore (75’) nga gjuajtja e lirë.

https://video.gjirafa.com/goli-i-pare-prishtina-mp4

https://video.gjirafa.com/goli-i-dyte-i-prishtines-mp4

https://video.gjirafa.com/goli-i-trete-i-prishtines-mp4