Barcelona u befasua dje nga Granada duke zhgënjyer tifozët.

Gazetarët spanjollë kanë gjetur dy fajtorë për barazimin 1-1, i pari është trajneri Ronald Koeman, dhe i dyti Luuk de Jong.

Në minutën e 78-të të ndeshjes, De Jong humbi rastin të shënojë gol të sigurtë, duke qenë disa metra larg portës, por ai dështoi.

“Ai është këtu për të shënuar gola dhe jo për të humbur raste”, shkruan gaztea katalanase “Sport”.

Për më shumë, shikojeni foton e mëposhtme.

Image