Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen ndërmjet Young Boys dhe Manchester United.

“Djajtë e Kuq” avancojnë minimalisht 0-1 kundër zviceranëve, shkruan Demokracia.com.

Golin e vetëm të fraksionit të parë e ka shënuar ylli portugez, Cristiano Ronaldo në minutën e 13-të pas asistimit nga bashkëkombasi i tij, Bruno Fernandes.

Gjërat për anglezët u komplikuan me përjashtimin e Bissakas me të kuq në mintuën e 35-të pas ndërhyrjes së ashpër në një nga kundërshtarët e tij.

Ndryshe, kjo përballje i takon Grupit F në Ligën e Kampionëve dhe është xhiro e parë.