Robin Haxhi Krasniqi do ta zhvillojë sonte përballjen e radhës në ring.

Sonte, boksieri nga Kosova do ta ketë rimeçin ndaj gjermanit, Dominic Boesel.

Dyshja ishin përballur mes vete në tetorin e vitit të kaluar, ku triumfues ishte Krasniqi.

Krasniqi me këtë rast kishte fituar titullin e kampionit të botës në kategorinë gjysmë të rëndë, WBA.

Edhe sonte, boksieri shqiptar e synon mbrojtjen e titullit.

Ndryshe, kjo përballje do të zhvillohet në “Getec Arena” në Magdeburg të Gjermanisë pas orës 23:30 dhe transmetohet në Klan Kosova dhe Art Motion.

Përpos kësaj, përballjen në fjalë mund ta shikoni edhe në videon e mëposhtme.

https://twitter.com/i/broadcasts/1nAJEYmnlpvJL