Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit.

Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu dhe kreun e grupit. Edin Dzeko ishte autori i dy golave të shpejtë duke i dhënë Inter-it tre pikë me vlerë.

Ndeshja ishte me shumë raste dhe emocione por zikaltërit bënë atë që duhej të bënin.