Në ndeshjen mes Greqisë dhe Kosovës në Athinë është shënuar goli i dytë.

Në minutën e 77-të, Amir Rrahmani realizoi golin e barazimit 1:1 pas asistimit nga Edon Zhegrova.

Sonte, “Dardanët” janë mysafirë të helenëve në “Spiros Louis” në Athinë.

Ndryshe, ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B eliminator për “Katar 2022”.