Nedim Bajrami ka shënuar në Serie A dhe këtë herë nuk ndodh me penallti.

Mesfushori i kombëtares shqiptare ka kaluar Empolin në epërsi në ndeshjen kundër Udinese.

Bajrami nuk e pati të vështirë ta shtynte topin në rrjetë në minutën e 59-të dhe më pas nisi festa.