Trajneri i Tottenham Hotspur, Antonio Conte thuhet se ka përjashtuar katër lojtarë nga stërvitjet pasi klubi vazhdon të kërkojë blerës për katërshen e padëshiruar.

Sipas mediumit Evening Standard, Tanguy Ndombele, Giovani Lo Celso, Sergio Reguilon dhe Harry Winks janë ndarë nga pjesa tjetër e skuadrës dhe duhet të stërviten individualisht.

Katër lojtarët gjithashtu kanë trajnuar në periudha të ndryshme me pjesën tjetër të skuadrës që nga turneu parasezonal i klubit në Korenë e Jugut.

Tottenhami po përpiqet të largojë katërshen, por ekziston një pranim se e ardhmja e tyre nuk ka gjasa të zgjidhet përpara javës së fundit të afatit kalimtar të transferimeve, i cili mbyllet për klubet e Ligës Premier më 1 shtator.

Ndombele, i cili ishte nënshkrimi rekord i Tottenhamit para ardhjes së Richarlison nga Everton këtë verë, nuk ka arritur të bëjë përshtypje që kur u bashkua me Spurs në një lëvizje prej 54 milionë funtesh nga Lyoni në vitin 2019.

Ai u huazua përsëri te klubi francez sezonin e kaluar, por skuadra e Ligue 1 zgjodhi të mos merrte një opsion për të blerë lojtarin në fund të sezonit.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Villarreali thuhet se ka shfaqur një interes për francezin si dhe mesfushorin tjetër, Lo Celso, i cili kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim te klubi spanjoll, por nuk kanë bërë ende ofertë për asnjërin mesfushor.

Fiorentina thuhet gjithashtu se është e interesuar për Lo Celso, por klubi italian dhe Villarreal do të preferonin një marrëveshje huazimi, ndërsa Tottenhami është i prirur të largojë argjentinasin në një marrëveshje të përhershme.

Winks i diplomuar në akademinë e Spurs thuhet se po monitorohet nga Valencia, por nuk ka pasur asnjë ofertë deri më tani për reprezentuesin anglez, ndërsa edhe Evertoni dhe Leicester City treguan interesin e tyre për mesfushorin në fillim të kësaj vere.

Reguilon ishte i lidhur me Sevillan më herët këtë verë, por shpresat e tij për t’u rikthyer në Spanjë u shkatërruan kur skuadra e La Ligës nënshkroi me Alex Telles në huazim nga Manchester United.

Megjithatë, Brighton ka shprehur një interes për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë si zëvendësues për homologun e tij spanjoll Marc Cucurella, i cili iu bashkua Chelseat në një lëvizje prej 63 milionë funte javën e kaluar.

Mund të ju interesoj