Kosova sonte (e martë) zhvillon ndeshje ndaj Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kjo ndeshje fillon nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Greqia po e mbyllë këtë edicion si lider i Grupit 2 me 12 pikë, Kosova aktualisht ka gjashtë, ndërsa Irlanda e Veriut dhe Qipro janë me pesë.

Alain Giresse pritet që në këtë takim të futet me skemën 4-2-3-1.

Formacioni i Kosovës: Arijanet Muriq, Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu, Donat Rrudhani, Florent Muslija, Ibrahim Dreseviq, Bersant Celina, Arbër Zeneli, Zymer Bytyqi, Vedat Muriqi.