Mbrojtësi Lirim Kastrati ka bërë të ditur se nuk do të mund të luaj për disa javë për shkak të një lëndimi të pësuar të dielën në ndeshjen Ferencvaroshi.

Ujpesti pësoi disfatë të thellë 6:0 në kampionat. Mbrojtësi i Kosovës për shkak të lëndimit u zëvendësua në minutë ne 19-të.

Artikuj që mund të ju interesojnë

“Shumë i trishtuar dhe i zhgënjyer me rezultatin e ndeshjes së djeshme. I kërkoj falje fansave. Më duhet të mungoj disa javë për shkak të lëndimit. Shpresoj se do të shërohem sa më shpejtë që të jetë mundur dhe të kthehem për ta ndihmuar që ta sjelli Ujpestin në një vend që ia vlen të kujtohet përsëri”, ka shkruar Kastrati në Facebook të hënën mbrëma.

Pas Valon Berishës, edhe mbrojtësi i Kosovës transferohet në Serie A -  Insporti

Mund të ju interesoj