Ende pa nisur derbi mes Prishtinës dhe Ballkanit kanë ndodhur incidente në “Fadil Vokrri”.

Në tribunën ku janë vendosur tifozët e Ballkanit, ka ardhur deri te një rrahje. Tifozë që ishin të vendosur në tribunën lindore, kanë vrapuar në drejtim të atyre në tribunën pas porte dhe ka ardhur te një rrahje masive.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Në stadium nuk ka ende policë.

Në vend të ngjarjes kanë mbërritur disa zyrtarë policorë, derisa në tribuna aktualisht janë rreth 5 mijë shikues.

Mund të ju interesoj