El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real Madrid, me “pleshtin” në krahun tjetër te Barcelona.

E përditshmja spanjolle shkruan se gjatë një eventi çmimesh në vitin 2018, CR7 bisedoi me Josep Maria Bartomeu, ish-presidentin e Barcelonës, të cilin e pyeti për pagën e argjentinasit.

Leo fiton sa dyfishi yt”, ishte përgjigja që shokoi golashënuesin më të mirë në histori, i cili pak muaj më vonë vendosi të largohej nga Reali për t’u transferuar në Serie A te Juventusi (2018).

Artikuj që mund të ju interesojnë

Fakti që rivali i tij i përjetshëm fitonte shumë më shumë se ai, ndikoi që Ronaldo t’i kërkonte presidentit Florentino Perez shitjen e tij te bardhezinjtë italianë.

37-vjeçari u transferua pas Botërorit të Katarit në Arabinë Saudite tek Al Nassr, klub ku do të përfitojë shifrën e çmendur 200 milionë euro në sezon.

Mund të ju interesoj