Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një bisedë për gazetën zvicerane “Blick.ch”, ka përmendur edhe futbollistët shqiptarë që luajnë në përfaqësuesen helvetike.

“Zvicra është edhe shtëpia e disa futbollistëve të shkëlqyer me rrënjë kosovare”, ka thënë fillimisht Kurti, derisa në pyetjen e gazetarit se si e komenton gjestin e Xhakës që veshi fanellën me mbishkrimin Jashari, ai ka thënë se nëse dikush e nderon identitetin e tij është e mirë dhe ai këtë ka bërë.

Artikuj që mund të ju interesojnë

“Mesazhi imë për Xhakën, faleminderit që frymëzove kaq shumë talentë të rinj për të luajtur futboll, edhe në Kosovë”, vlerësoi Kurti.

Mund të ju interesoj