Granit Xhaka u zgjodh mbrëmë futbollisti më i mirë i vitit në Zvicër, pasi 2022-shi ishte një vit fantastik për të.

Futbollisti kosovar mori mijëra urime nga personalitete të ndryshme.

E prej tyre nuk munguan as urimet nga bashkëlojtarët dhe nga ish-bashkëlojtarët e tij në Arsenal, shkruan gazeta “Express”.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Prej tyre, një urim special ia dha bashkëlojtari i tij te “Helvetikët”, sulmuesi Breel Donald Embolo.

Futbollisti me prejardhje nga Kameruni i shkroi Xhakës në Instagram në gjuhën shqipe “perhaj” (për hair), siç mund ta shihni edhe në këtë fotografi, ndërsa komentit ia përcolli edhe disa figura në formë të zemrës.

Mund të ju interesoj