Vedat Muriqi ka hyrë në histori të Mallorcas me golin e fundit në La Liga, të cilin sulmuesi nga Prizreni e shënoi kundër Valencias, transmeton VAR Kosova.

Muriqi bëhet golashënuesi i tretë me më së shumti gola në shekullin XXI për Mallorcan në La Liga.

14 golat e Muriqit e vendosin ata pas Samuel Etos me 17 gola dhe Daniel Güiza me 27 gola.