Kombëtarja e Kosovës (femrat) do të takohet me Ukrainën sot (e premte), në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e vajzave 2024.

Kjo është ndeshja hapëse e skuadrave, teksa janë në një grup së bashku me Kroacinë dhe Uellsin.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumi “Mardan” në Antalia, në orën 17:00