Xherdan Shaqiri ka paralajmëruar kthimin e shpejtë në Evropë. Dhe tashmë ka nisur interesimi i klubeve nga vende të ndryshme evropiane.

Blick ka shkruar të hënën se njëri prej klubeve të interesuara për yllin shqiptar është Panathinaikosi. Bëhet fjalë për njërin prej klubeve më të mëdha në Greqi.

Më së largu në fund të vitit, Shaqiri pritet të largohet nga Chicago Fire dhe të kthehet në futbollin evropian