Xhiro e 31-të në Superligën e Kosovës në futboll mund të jetë vendimtare për epilogun final të këtij edicioni.

Padyshim se ndeshja kryesore pritet të zhvillohet në Gjilan, ku ballafaqohet rivalët lokal Drita dhe Gjilani.

Ndeshja tjetër e cila pritet të jetë mjaftë interesante do të zhvillohet në Suharekë, ku Ballkani do të jetë nikoqir i kryeqytetasve, Prishtina.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Skuadrës vendase i duhet vetëm fitorja për të vazhduar luftën deri ne xhiron e fundit për titullin kampion.

Gjithashtu, edhe mysafirët do të udhëtojnë për pikët maksimale sepse ende nuk ka mbaruar lufta për garat evropiane.

Kujtojmë që dy skuadrat janë kualifikuar në finale të DigitAlb Kupës së Kosovës për këtë edicion. Pra, titulli i kampionit në Superligën e Kosovë sillet në ‘magjistralen Gjilan – Suharekë’.

Mund të ju interesoj