Chelsea e nis sonte rrugëtimin për mbrojtjen e trofeut të Ligës së Kampionëve në shtëpi kundër skuadrës ruse të Zenitit.

“Blutë” e Londrës në stadiumin “Stamford Bridge” kërkojnë fitoren në mënyrë që ta nisin me këmbë të mbarë fazën e grupeve.

Nga minuta e parë ashtu edhe siç ishte pritur do të startojë sulmuesi belg, Romelu Lukaku.

Ndeshja ndërmjet Chelseas dhe Zenitit fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; Alonso, Jorginho, Kovacic, James; Ziyech, Mount, Lukaku

Zenit: Kritsyuk; Sutormin, Chistiakov, Rakits’kyy, Santos; Malcom, Ëendel, Barrios, Kuzyaev, Claudinho; Azmoun.