Malmo – Juventus është dueli tjetër që zhvillohet sonte në Ligën e Kampionëve.

“Zonjën e Vjetër” e pret duel i lehtë në “letër” në xhiron e parë të Grupit H.

Trajneri Allegri e nis sonte aventurën drejt trofeut të shumë kërkuar të Ligës së Kampionëve nga klubi italian e që pritet të jetë tejet e vështirë.

Ndeshja midis Malmos dhe Juventusit fillon nga ora 21:00, ndërsa trajnerët kanë vendosur për formacionet bazë.

Formacionet zyrtare:

Malmo: Dawara, Berget, Ahmedhodzic, Nielsen, Brorsson, Rieks, Innocent Christiansen, Rakip, Birmancevic, Colak.

Juventus: Szczesny, Bonucci, De Ligt, Danilo, Alex Sandro, Bentacur, Locatelli, Rabiot, Cuadrado, Morata, Dybala.