Sot do të përballen Empoli dhe Venezia, në kuadër të xhiros së tretë në Serie A.

Dy shqiptarët e Empolit, Ardian Ismajli dhe Nedim Bajrami, startojnë nga minuta e parë për Empolin.

Ndersa, portieri i Kosovës, Samir Ujkani e nis ndeshjen nga banka rezervë.

Empoli në ndeshjen e kalur mposhti Juventusin si mysafir, me rezultat 0-1.

Image