Erling Haaland është njëri prej sulmuesve më premtues në botë tani për tani.

Së fundmi, në një video të publikuar në faqja zyrtare e Bundesligas në twitter, Haaland ka treguar klasin duke mos huqur asnjë goditje drejt cakut që kishte vendosur dhe për më shumë, topat ishin një mbi një.

Ai bëri gjithçka të duket fare e lehtë, ani pse është krejt e kundërta.

21-vjeçari po kalon një tjetër sezon mbresëlënës me Dortmundin.

Ai deri më tani e ka dërguar 11 herë topin në rrjetë, në tetë paraqitje në të gjitha garat.