Ndeshja mes LA Lakers dhe Detroit Pistons ka prodhur një skenë që rrallë ndodhë në NBA.

Një goditje më bërryl e LeBron James ka qenë pikënisje e një incidenti pasi Stewart i Pistons humbi nervat.

Gjyqtari vendosi që të përjashtoj James nga ndeshja duke i sjellur vetëm përjashtimin e dytë në karrierë.

Plot 6 minuta zgjati incidenti për të vazhduar më pas ndeshja ku Lakers fitoi me rezultat 121-116.