Empoli do të përballet në orën 14:30 me Sassuolën, sfidë e vlefshme për javën e 21-të të Seria A.

Nedim Bajrami dhe Ardian Ismajli do të jenë sërish protagonistë në skuadrën e Empolit takimin e sotëm. Siç duket paraqitjet e dy lojtarëve shqiptarë kanë bërë që të kthehen në lojtarë të padiskutueshëm për skuadrën.

Ismajli në mbrojtje dhe Bajrami pas dy sulmuesve, do të jenë sërish pjesë e ekipit njësoj si në sfidën me Lacion.

Formacionet zyrtare: