Florian Marku do të ketë sfidën e tij të rradhës sot në Newcastle.Boksieri shqiptar, Marku do të ketë përballë britanikun Chris Jenkins ku do përpiqet të mbrojë titullin kampion bote në IBF International, pesha “welter”.

“The Albanian King” ashtu siç njihet Marku ka 10 fitore dhe një barazim dhe do të hyjë në këtë duel si favorit ndaj Jenkins.

Eventi do të fillojë nga ora 20:00, kurse dueli i Markut pritet të nisë nga ora 22:00.Meçi do të transmetohet drejtpërdrejt LIVE në Digitalb në kanalet e SuperSport.