Në Premier League do të luhen edhe ndeshjet e fundit të këtij sezoni, teksa sot pritet të shpallet edhe skuadra kampione.

Manchester City dhe Liverpool do të duelojnë në distancë për trofeun e Premier League.Skuadra e Pep Guardiolës do të përballet me Aston Villën, ndërsa të besuarit e Jurgen Klopp do të sfidojnë Wolves.

Qytetarët” do të kërkojnë fitoren për t’u shpallur kampion, ndërsa nga krahu tjetër “The Reds” do të tentojnë të sigurojnë 3 pikët dhe të shpresojnë tek humbja e Cityt ndaj Aston Villës.

Për këtë takim janë bërë publike edhe formacionet zyrtare, me trajnerët që kanë zgjedhur edhe lojtarët titullarë të cilëve do iu besohen ndeshja që vendos edhe titullin.

Formacionet zyrtare Manchester City-Aston Villa:

Formacionet zyrtare Liverpool-Wolves