Hakim Ziyech do të largohet nga Chelsea teksa ka oferta nga Roma dhe Everton. Lojtari maroken preferon të udhëhiqet nga Jose Mourinho sesa të pranojë propozimin e klubit anglez.

Sipas The Sun, Roma do të presë vetëm largimin e Nicolò Zaniolo-s, i cili ka qenë i lidhur me Milanin, për të garantuar më pas afrimin e Ziyech dhe për të kapërcyer kështu largimin e italianit.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Mesfushori maroken dëshiron të largohet nga Chelsea për të pasur mundësi të luajë rregullisht, diçka që nuk po ndodh në skuadrën e drejtuar nga Graham Potter. Ardhja e përforcimeve të njëpasnjëshme vetëm sa rriti dëshirën e lojtarit për t’u larguar. 

Mund të ju interesoj