Shqipëria do të përballet në ditën e sotme kundër Moldavisë. Kjo ndeshje do të zhvillohet në orën 18:00 dhe në rast se kuqezinjtë do të marrin një pikë, do të jenë zyrtarisht pjesë e Europianit të Gjermanisë. Por si pritet që të luajë Shqipëria në këtë takim?

Silvinjo nuk e prek grupin fitues për asnjë arsye teksa në portë pritet të jetë Berisha, në mbrojtje do të jenë Mitaj-Gjimshiti-Ismajli, në mesfushë Ramadani-Asllani-Bajrami, ndërsa sulmi i përket Seferit-Cikalleshit dhe Asanit.

No description available.