Tashmë atmosfera ka nisur të ndizet në Basel, pak orë para ndeshjes Zvicër-Kosovë.

Zviceranët dhe Dardanët do të ndeshen sonte në kuadër të kualifikueseve për EURO 2024.

Tifozë shqiptarë tashmë janë duke bërë atmosferë të mirë para duelit të sontëm.

Ndërkohë, në kampin e Kombëtares sone, ekziston atmosferë e mirë pavarësisht mungesa te shumta përfshirë edhe Vedat Muriqin.

Interesimi për këtë ndeshje është shumë i madh nga shqiptarët, shumë nga ta akoma janë duke kërkuar bileta, të cilat në tregun e zi kalojnë çmimin 100 franga.

“Po, kam bileta. Kushton 110 franga”, i tha RTKLive një shitëse bileta në tregun e zi. Madje, ka edhe bileta që çmimi i tyre shkon edhe me larg.

Ndeshja Zvicër-Kosovë ni në orën 20:45.