Jude Bellingham do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme të Real Madridit, pasi mungoi në disa takime për shkak të një lëndimi në kyçin e këmbës.

Kështu ka bërë të ditur të premten trajneri Carlo Anelotti në një konferencë për shtyp.

“Ai është gati 100 për qind. Gjithçka që ai ka bërë dhe duhet të bëjë në nivel individual është e mirë. Ai është rehat me kyçin e këmbës. Ai do të luajë”, u shpreh Ancelotti.

Ancelotti bëri me dije se Bellingham do të luajë nga fillimi në ballafaqimin ndaj Valencias.

Mesfushori anglez është golashënuesi më i mirë në La Liga me 16 gola të shënuar dhe tre të tjerë të asistuar