Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova U21 do të jetë nikoqire e Andorras U21 në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Kosova gjendet në grupin G së bashku me Shqipërinë U21, Anglinë U21, Sloveninë U21 dhe Çekinë U21.

Ndeshja e parë e këtyre kualifikimeve për “Dardanët” luhet ndaj Andorras në “Fadil Vokrri”.

Formacionet zyrtare të Kombëtareve.

Kosova U21: Bisinger, Sadriu, Kurtulus, Hoxha, Pllana, Lushaku, Hoti, Zyba, Tusha, Nivokazi, Veliu.