Kylian Mbappe tashmë po shqyrton seriozisht mundësinë e rinovimit me PSG. Nuk do të ishte një rinovim i rregullt dhe me kërkesën e shprehur nga Emiri i Katarit, i cili e dëshiron atë si lojtar eksluziv për Kupën e Botës që zhvillohet mes nëntorit dhe dhjetori 2022, marrëdhënia do të zgjatet vetëm për një sezon.

Nëse kjo konfirmohet, Real Madrid do ta shtojë atë falas, por një vit më vonë, pasi Emiri dëshiron që Messi, Neymar dhe Mbappé të jenë titullarë në takimin e dimrit të ardhshëm, të veshur me elasticitetin e ekipit parizian.

Për ta bindur se do të jenë të gjitha objektet, duke u larguar pa vështirësi një vit më vonë nga sa ishte planifikuar dhe ndërkohë, meqenëse lidhja e re është nënshkruar, një pagë që do ta bëjë francezin më të paguarin e klubit, duke kaluar edhe Messin. Sipas informacioneve, shifra do të ishte rreth 45 milion euro në sezon.

Lajm i keq për Real Madridin, i cili do të duhet të mendojë ose për një alternativë tjetër për sulmin përfundimtar ose për të vënë bast mbi një lojtar të njohur përkohësisht.

Vendimi do të dihet para dhjetorit të ardhshëm, kur PSG planifikon të njoftojë me bujë të madhe rinovimin e tij.