Norwich City i Milot Rashicës dhe Southampton i Armando Brojës do të takohen pas pak në ndeshjen e javës së 12 të Premiere League të Anglisë. Milot Rachica do të jetë startues që nga fillimi, përderisa Armando Broja është në bankën rezervë për Southampton. Ekipi i Southampton në pesë ndeshjet e fundit ka tri fitore, një humbje dhe një barazim dhe gjendet në pozitën e 13-të, përderisa përderisa Norwich City i Rashicës ka një fitore, dy humbje dhe dy barazime dhe është në pozitën e fundit (20-të).