Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina asistoi për mrekulli në golin e parë të Ipswich. 

Asistimit të Celinës iu përgjigj Burns, i cili dërgoi topin në rrjetë.

Celina këtë takim e nisi startues, luajti gjithë ndeshjen, e ndeshjen e mbylli me një asistim dhe një karton të verdhë.

Ndeshja mes Ipswichit dhe Accringtonit në fund u mbyll 2-1 për Ipswichin. Skuadra e Celinës aktualisht është në vendin e 9’të në League 1 të Anglisë me 28 pikë.